PVC 35-30

Świetliki dachowe są najlepszą metodą na doświetlanie wnętrza dużych hal przemysłowych, magazynów lub hal wystawowych, sportowych czy sklepów wielkopowierzchniowych. Dzięki świetlikom promienie słoneczne mogą wnikać do wnętrza pod szerokim kątem i docierać do stosunkowo dużej części powierzchni. Ich stosowanie prowadzić może do istotnych oszczędności związanych z mniejszymi wydatkami na oświetlenie elektryczne. Może również przyczynić się do lepszego samopoczucia i dyspozycji osób, które przez dłuższy czas przebywają w budynkach z dostępem światła słonecznego. Jednak świetliki to nie tylko ich przezroczyste, przepuszczające światło kopuły, ale także podstawy adaptacyjne, które umożliwiają właściwy montaż świetlików w strukturze dachu i ich poprawne funkcjonowanie. Przyjrzyjmy się im bliżej.

 

Podstawy do świetlików dachowych z PVC, poliestru i metalu

Podstawy adaptacyjne do świetlików dachowych są elementami, które montuje się w strukturze dachu. Bardzo ważna w ich przypadku jest więc nie tylko możliwość stabilnego umieszczenia kopuły, ale także zapewnienie dopasowanych do potrzeb danego obiektu parametrów użytkowych, termoizolacyjności, czy możliwości szczelnego osadzenia w poszyciu dachowym.

 

Wśród różnych typów podstaw do świetlików dachowych możemy znaleźć m.in. takie, które są wykonane z profili PVC. Mają one budowę komorową, gwarantują więc bardzo dobre parametry ochrony przed utratą ciepła. Ich zaletą jest niewielka waga i wysoka odporność na warunki zewnętrzne. Profile z tworzywa sztucznego do świetlików dachowych dają bogate możliwości instalacji różnego rodzaju osprzętu związanego m.in. z otwieraniem lub sterowaniem automatycznym. Bez kłopotu można do nich montować nie tylko różnego typu zawiasy i okucia, ale również siłowniki czy wszelkiego typu czujniki. Podstawy wykonane z PVC są również dostępne w wersjach wentylowanych, umożliwiających dodatkowo przepływ powietrza oraz takich, które można osadzać na starych, wmontowanych w strukturę dach podstawach.

Dostępne są również podstawy wykonane z poliestru, które mogą być bez problemu montowane na dachach, które są lub mają być pokryte membranami hydroizolacyjnymi z tworzyw sztucznych.

Produkuje się również podstawy ze stali ocynkowanej, odporne na korozję i warunki zewnętrzne, w których można zamontować warstwę ocieplającą.