Ogrody zimowe pozwalają cieszyć się zielenią przez cały rok. Jeśli chciałbyś stworzyć na swojej posesji taką konstrukcję, koniecznie powinieneś rozważyć możliwość wykonania jej z poliwęglanu. Dlaczego? Poniżej przedstawiamy specyfikę oraz główne zalety tego rozwiązania.
Czym jest poliwęglan?
Poliwęglan jest materiałem niezwykle uniwersalnym. Jest łatwy w kształtowaniu, niewiele waży i wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością, odpornością na czynniki zewnętrzne oraz uszkodzenia mechaniczne. Współcześnie wykorzystywany jest do różnorodnych zastosowań. Powstają z niego m.in. obudowy telefonów, laptopów, tabletów, płyty CD, butelki dla niemowląt, okulary itd. Firma Lumiterm wykorzystuje poliwęglan do tworzenia funkcjonalnych zadaszeń w różnych kształtach i rozmiarach. Tworzywo to doskonale sprawdza się jako konstrukcja ogrodów zimowych, gdyż jest wyjątkowo trwałe, a jednocześnie doskonale wygląda, idealnie komponując się z elewacją budynków i terenami zielonymi. Do innych cech poliwęglanu zaliczamy m.in. wysoką twardość, bardzo dobre właściwości izolacyjne, dobrą przepuszczalność światła. Dzięki temu tworzone są z niego lekkie konstrukcje o bardzo dużej nośności. Wykonane zadaszenia służą w dobrym stanie przez dziesięciolecia.
Ogrody zimowe z poliwęglanu komorowego
Do tworzenia ogrodów zimowych wykorzystywany jest poliwęglan komorowy. Jest to nowoczesny materiał budowlany, który przy doskonałej izolacji termicznej pozwala uzyskać największe parametry nośne. Przejrzyste i lekkie panele poliwęglanowe występują w oprawie z aluminium, dzięki czemu tworzą estetyczną, a jednocześnie trwałą konstrukcję, chroniącą przed różnorodnymi czynnikami pogodowymi. Płyty poliwęglanowe mogą mieć różne kształty, dzięki czemu możliwe jest zaprojektowanie konstrukcji zgodnej z oczekiwaniami klienta. Tego typu możliwości nie dają inne popularne systemy. Co więcej, specyfika poliwęglanu sprawia, że jest to materiał, który bardzo łatwo można zachować w doskonałej czystości, co redukuje do minimum nakłady pracy przy czyszczeniu.